Başarı Hikayeleri

İZMİT BELEDİYESİ “MS FOREFRONT CLİENT SECURİTY GEÇİŞİ”

Microsoft Forefront Client Security’ye geçerek aradığı güvenlik ve verimli çalışma ortamına kavuştu. İzmit Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice, hem gelirlerini artırmak hem de vatandaşlara daha iyi hizmet vermek için bilgi işlem teknolojilerinin önemine inanıyor: “Bugün Avrupa’daki belediyelere baktığımızda bütçelerinin büyük kısmını bilişim teknolojilerine ayırdıklarını görüyoruz. Öte yandan bu belediyeler, BT altyapısına yeterli yatırım yapmayan belediyelerden çok daha fazla gelir elde ediyor.


İZAYDAŞ HYPER-V GEÇİŞİ

Sanallaştırma çözümlerinin faydalarından yararlanmak isteyen İZAYDAŞ, öncelikle kendi yazılım ve donanım altyapısının durumunu ortaya çıkararak, sanallaştırmaya uygunluğunu denetledi. Bu çözümü uygulamış firmalarla görüşmeler gerçekleştirdikten sonra, Microsoft Hyper-V sanallaştırma platformunun bu amaca hizmet edecek, düşük maliyetli ve en etkin çözüm olduğuna karar verdi. Fayda-maliyet analizlerini hazırlayan İZAYDAŞ BT ekibi, yönetimin de desteklerini aldıktan sonra sanallaştırma projesini başlattı. Microsoft Çözüm Ortağı PremierTurk’ten danışmanlık hizmeti alınarak, iki kişilik bir ekiple uygulama aşamaları planlandı ve sanallaştırma hayata geçirildi.


MARDAN PALACE Microsoft EA (Kurumsal Anlaşma)

Teknolojinin getirdiği faydaları müşterilerine daha iyi hissettirmek isteyen Mardan Palace, sistemini güncel sunucu sistemleri ile donatabilmek adına lisanslama çözümü olarak Microsoft EA yapmaya karar verdi. Anlaşma
sonrası tüm sunucu sistemlerinin en son sürümlere yükseltilmesi, HA(Yüksek Erişebilirlilik Seviyesi) yapılarak servislerde süreklilik sağlanması, VMWare Platformundan Microsoft Hyper V sanallaştırma platformuna geçişi sağlanması, Lync Server Kurulması planlandı .
Microsoft Çözüm Ortağı PremierTurk’ten danışmanlık hizmeti alınarak, iki kişilik bir ekiple uygulama aşamaları planlandı ve tüm projeler tek tek hayata geçirildi..


GÜNEY SUDAN MERKEZ BANKASI NETWORK VE SİSTEM ALT YAPI YÜKSELTME PROJESİ

Güney Sudan Merkez Bankası Cisco IP telefon kurulumu ve sistem network yenileme hizmetlerinin yapılmasının ardından Hyper V Sanallaştırma Sistemi geçişi firmamız tarafından yapılmıştır.Ulusal çapta gerçekleştirdiğimiz projelerimiz dışında, uluslararası kapsamda gerçekleştirmiş olduğumuz Güney Sudan Merkez Bankası’na Cisco IP telefon kurulumu ve sistem network yenileme hizmetleri firmamız tarafından verilmiştir.