Ağ Sistemleri

KURUMSAL ÇÖZÜMLERİMİZ

Yerel Alan Ağı Çözümleri

• Yerel alan ağı
• WAN
• VoIP
• IP Telephony
• Ağ analizi
• Ağ yönetimi
• Yük dengeleme
• Web/SSL Caching

Kablosuz Alan Ağ Çözümleri

• Kurumsal WLAN çözümleri
• Mobil IP Telephony
• Wireless üzerinden Wideo surveliance
• Wi-fi üzerinden Voice uygulamaları

NEDEN AĞ SİSTEMLERİ ?

Tasarımı, ölçeği ve büyüklüğü ne olursa olsun bir ağın verimli ve performanslı çalışabilmesi için ağ tasarımının ihtiyaçlara cevap verebilecek kapasitede ve çoğunlukla genişleyeceği kapasiteler düşünülerek yapılması Premier Türk ’ün ağ çözümlerinde önemle üzerinde durduğu unsurlardan ilkidir.

Yerel Alan Ağ (LAN) çözümlerimiz, aynı binada veya birbirine çok uzak olmayan birden çok bina arasında haberleşme ve veri iletim ihtiyacı olan şirket, kurum ve kuruluşların beklentilerini karşılayacak şekilde anahtarlama (SWITCHING), LAYER3 SWITCHING, ağ tasarımı, VLAN (Sanal LAN) kurulumu, bina ve kampüs içi yapısal kablolama, ağ yönetimi, analiz, iyileştirme
ve destek servislerini kapsar.

VLAN ; Sanal LAN’ lar ağdaki trafiği sadeleştirmek için aktif cihaz üzerinde oluşturulan küçük ağ parçalarıdır. Fiziksel olarak OSI 2. katmanda çalışan bir anahtarda trafiğin sadece ilgili birimlere dahil olan kullanıcılara akması VLAN tasarımı ile sağlanır.

LAN çözümlerimiz ile eğitim kurumlarında, mağazacılık sektöründe, çeşitli üretim alanlarında, finans alanında, sağlık, turizm ve bunun gibi birçok alanda kaliteli, verimli ve ekonomik servisler sunulabilmektedir.

IP üzerinden ses iletim çözümlerimiz ile artık telefon görüşmelerinizi IP ağınız üzerinden yapabilirsiniz. VoIP çözümlerimiz ile şirketler telefon görüşmeleri için mevcut veri bağlantı linklerini, Internet bağlantılarını ve IP tabanlı geniş alan ağlarını kullanarak iletişim maliyetlerini düşürebilirler.

VoIP çözümlerimiz ile, kiralık hatlar, Frame-Relay şebekesi, VPN ağları üzerinde ve Internet bağlantıları kullanarak şirketler, şehirler arası şube, bayi ve bölge müdürlükleri ile ücretsiz telefon görüşmeleri yapabilir, mevcut veri iletim ağlarını ses iletim ihtiyaçları için kullanarak teknoloji yatırımlarından elde ettikleri verimi yükseltebilirler.

WLAN Hizmetiyle kullanıcıları-mıza, kurumlarındaki ortak çalışma alanlarında internet ve intranet erişi sağlıyoruz. Bu hizmetin en büyük avantajı, çalışanların bilgiye bağımsız olarak, sürekli erişebilmeleri ve bu sayede daha verimli çalışabilmeleridir. Kullanıcılarımız kurulan WLAN altyapısıyla dizüstü bilgisayarlarını yada mobil erişim cihazlarını kurum içerisinde istedikleri tüm
alanlarda kablosuz çalışma ortamı yaratabiliyorlar. WLAN Hizmetimizin en önemli farkı ise sağladıımız yüksek güvenlik seviyesidir.

Kablosuz erişimin,kablolu erişim ile aynı güvenlik seviyesinde sağlanabilmesi ve bu network’e doğru girebilmesi için, merkezi kullanıcı sorgulama ve doğrulama sistemi ile WLAN kullanımı entegre edilmiştir. Bu sayede, doğru kullanıcıların sisteme dahil olması ve verinin şifrelenmesini sağlıyoruz.

NEDEN CISCO™ ?

Çalışanlarınızın, tedarikçilerinizin ve müşterilerinizin güvenli bir şekilde bağlanmasını sağlayan teknolojinin iyi çalışmasını beklersiniz. Ağ ve iletişim sektörünün lideri Cisco, işle ilgili günlük ihtiyaçlara çözüm getirerek dünya genelinde pek çok küçük işletmenin daha verimli çalışmasına yardımcı oluyor. Sizin şirketinize de yardımcı olacağımız konusunda bize güvenebilirsiniz.

İşte nedenleri:
•Internet’in %85’inin Cisco networking çözümleri üzerinde çalıştığı günümüzde, kurumsal firmaların tamamına yakını network altyapıları için Cisco çözümlerini kullanmaktadır.

•En küçüğünden milyonlarca USD’lık network altyapılarına sahip en büyük firmalara kadar her kurum için network çözümleri yaşamsal öneme sahiptir. Bu yüzden kurumlar network altyapılarını tecrübelerine güvenebilecekleri profesyonellere teslim etmek istemektedirler. Dolayısıyla networking alanında ilerlemek isteyenlerin Cisco sertifikalarına sahip olmaları beklenmektedir.

•Cisco Certified uzmanlar, network altyapılarını en verimli şekilde dizayn etmek, kurmak, iletişimi sürekli kılmak, performansı arttırmak ve altyapıdan kaynaklanan problemleri -oluşmadan- çözerek toplam network maliyetini düşürmek için gerekli uzmanlığa sahip olduklarını ispatlamış network profesyonelleridir.